Промишлено птицевъдство

Промишлено птицевъдство

Описание

Селскостопанските птици осигуряват на човека пълноценни продукти – яйца и птиче месо. Обучението в магистърска програма „Промишлено птицевъдство“ обезпечава необходимите теоретични знания и практически умения и навици за решаване на основните проблеми на развитието на високоефективно производство на качествена и безвредна птицевъдна продукция. В настоящата програма се разглеждат основните проблеми на технологиите за производство на птичи продукти, като продуктивност, генетика, селекция, породи, линии и хибриди, хранене, инкубация, качество на продукцията, ветеринарна профилактика, дълбочинни обработки, екология и опазване на отпадъците от птицевъдството.

Магистърът по промишлено птицевъдство има достатъчна компетенция да заема организационни и ръководни длъжности в птицеферми, предприятия, свързани с добив и преработка на птицевъдна продукция, административни служби от аграрния сектор и други.

Реализация

Завършилите магистърската програма придобиват широк спектър от знания и умения, свързани с индустриалното производство на продукти от птици, както в условията на интензивни технологии на отглеждане, така и в биологичното производство на птиче месо и яйца. Сферите на реализация са разнопосочни: птицевъдна практика (птицеферми, птицекомплекси, люпилни, фуражни цехове и предприятия, селекционни центрове), консултантска и проектна дейност (в частни и държавни структури), браншови организации, научно-изследователска и преподавателска дейност (научни институти и звена, ВУЗ, опитни станции) и други.

Обща информация

Специалност

Промишлено птицевъдство

Съкращение

ПП

Професионално направление

Професионално направление „Животновъдство”

Образователно квалификационна степен

Магистър

Изисквано предходно образование

Бакалавър

Форми на обучение

редовна/задочна

Срок на обучение

4 семестъра редовна/задочна / 2 семестъра редовна/задочна

Обучаващо звено

Аграрен факултет
Балообразуване

Състезателният бал за магистърските програми от Аграрния, Ветеринарномедицински, Педагогическия, Стопанския факултети, Факултет „Техника и технологии” и за ОКС „Магистър“ по „Здравен мениджмънт“ към Медицински факултет на университета се формира като средно аритметична от средния успех от дипломата за висше образование в ОКС „Бакалавър“ и оценката от държавния изпит.

Такси за изпити и кандидатстване

Приемни изпити