Педагогически факултет

Педагогически факултет е наследник на най-добрите педагогически традиции на страната и града, водещи началото си от Българското възраждане. Той е създаден през 2002 година като структурно звено към Тракийски университет с Постановление на Министерския съвет (ПМС 135, ДВ бр. 67/12.07.2002 г.).

В Педагогически факултет се осъществява обучение в образователно-квалификационни степени „Бакалавър“ и „Магистър“ в област на висше образование 1 Педагогически науки в две професионални направления – 1.2 Педагогика (оценка от програмна акредитация 8,96) и 1.3 Педагогика на обучението по … (оценка от програмна акредитация 9,05).

Във факултета се обучават и докторанти в акредитирани докторски програми в професионално направление 1.2 Педагогика.

Основни приоритети в дейността на Педагогически факултет са:

• Предлагане на висококачествени и конкурентни образователни услуги чрез прилагане на съвременни форми и методи на преподаване и учене в съответствие с образователните потребности и очаквания на дигиталното поколение обучаеми, необходимостта от квалификация преквалификация и обучение през целия живот.
  • Интегриране на съвременни дигитални технологии и иновативни педагогически подходи за формиране на знания, умения и компетентности, насочени към успешна професионална и личностна реализация;
  • Създаване на мрежа от партньорски взаимодействия с образователни и културни институции и проектиране на нови образователни пространства, с потенциал за разкриване на нови работни места;
  • Запазване на традиционната разпознаваемост на Педагогическия факултет като център за подготовка на висококвалифицирани педагогически кадри;
  • Утвърждаване позициите на Педагогическия факултет като водеща академична организация, конкурентноспособна в образователното и научноизследователското пространство;
  • Насоченост към практическото обучение на студентите.

специалности
Катедри