КОМЕДИЯТА "СЪН В ЛЯТНА НОЩ" - БЕЗПЛАТЕН ТЕАТЪР ПРЕД УНИВЕРСИТЕТА

Уважаеми студенти,

По случай завършването на учебната година Старозагорският театър и Тракийският университет Ви канят на комедията "Сън в лятна нощ" от Уилям Шекспир. Спектакълът е безплатен за всички студенти, служители и преподаватели.

Представлението ще бъде изиграно на 21 май от 21 часа под открито небе, на лятна сцена Форум пред главния вход на университета.

Продукцията на Старозагорския драматичен театър е с няколко награди и номинации. Представлението е подарък към студентите, преподавателите и служителите от ръководството на университета.

"Сън в лятна нощ" е приказка за любовта и всичките й проявления: от трезвото блаженство през увлечението от пръв поглед до неконтролируемата еротична страст на безумно влюбения. Както и за най-абсурдната от всички страсти, тази към театъра – единственият сън, който не може да се забрави.”

Важно: Ако вали дъжд, спектакълът ще бъде поставен на сцена на следващата вечер - 22 май от 21 часа.

Заповядайте!

ΔΩΡΕΑΝ ΣΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ

Αγαπητοί φοιτητές από Ελλάδα και Κύπρο,

με αφορμή το τέλος της σχολικής σας χρονιάς, σας προσκαλούμε στην κωμωδία «Όνειρο Θερινής Νυκτός» του Ουίλιαμ Σαίξπηρ, μια παραγωγή του Δραματικού Θεάτρου Στάρα Ζαγορά. Η παράσταση είναι δωρεάν για όλους τους φοιτητές και θα παρουσιαστεί στις 21 Μαΐου κάτω από τον ανοιχτό ουρανό στην καλοκαιρινή σκηνή του Φόρουμ μπροστά από την κεντρική είσοδο του Πανεπιστημίου Θράκης. Ξεκινά στις 21 00 μ.μ. Η παράσταση είναι δώρο από τη διεύθυνση του Πανεπιστημίου. Οι ηθοποιοί παίζουν στα βουλγαρικά, αλλά θα υπάρχουν υπότιτλοι στα ελληνικά ειδικά για εσάς.

Το «Όνειρο Θερινής Νυκτός» είναι ένα διασκεδαστικό και αστείο θεατρικό παιχνίδι που διαδραματίζεται στην Αθήνα, Ελλάδα. Το κύριο θέμα είναι η αγάπη.

Σημαντικό:

Αν βρέξει, η παράσταση θα παιχτεί το επόμενο απόγευμα - 22 Μαΐου την ίδια ώρα έναρξης.

Σας περιμένουμε!