ДЕЛЕГАЦИЯ ОТ ПОСОЛСТВОТО НА КРАЛСТВО НИДЕРЛАНДИЯ ПОСЕТИ ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ

Ректорът на Тракийски университет – проф. Добри Ярков посрещна днес на работно посещение в Стара Загора делегация от Посолството на Кралство Нидерландия у нас. Специални гости на старозагорското висше училище бяха г-н Юриен ван дер Хорст - съветник и заместник-посланик, както и г-жа Моника Николова – търговски и икономически съветник при посолството. По време на срещата, в която взеха участие още проф. Дарина Заимова – зам.-ректор по научноизследователска и развойна дейност, г-н Данчо Данчев – помощник-ректор и д-р Румяна Грозева – изп. директор на АРИР – Стара Загора, бяха обсъдени възможностите за бъдещо сътрудничество между Тракийски университет и Кралство Нидерландия в областта на технологичните иновации, изследователската и научно-развойната дейност, както и в сферата на образованието. В рамките на визитата гостите с удоволствие разгледаха уникалните исторически експонати на емблематичния за Тракийски университет „Музей на коня и конния спорт“.

[object Object]