Тракийски университет – Стара Загора успешно приключи Интензивната смесена програма по „Еразъм+“ с участници от четири държави
15/05/2026 2026-05-15 18:06Тракийски университет – Стара Загора успешно приключи Интензивната смесена програма по „Еразъм+“ с участници от четири държави
Тракийски университет – Стара Загора успешно приключи Интензивната смесена програма по „Еразъм+“ с участници от четири държави
С успешно завършване, активно участие и положителни отзиви приключи Интензивната смесена програма по Еразъм+„Практическа ветеринарна седмица: акушерство, хирургия и медицина на дивите животни“/„Hands-On Vet Week: Obstetrics, Surgery & Wildlife Medicine“, организирана от Тракийски университет – Стара Загора и Ветеринарномедицинския факултет.
В рамките на програмата студенти, докторанти и преподаватели от Румъния, Испания и Турция преминаха през практически обучения по акушерство, хирургия и медицина на дивите животни, работа във Vet-Sim центъра, клинични демонстрации и посещения на университетски бази и културни обекти.
Участниците споделиха изключително добри впечатления както от академичната програма, така и от организацията и атмосферата в Тракийски университет. Те се включиха активно и в интеркултурното събитие „Академичното семейство на Тракийски университет – празник на културното многообразие“, където представиха традиционни национални ястия, култури и обичаи от своите държави.
В края на програмата всички участници получиха сертификати от заместник-ректора по международна дейност доц. Габриела Кирякова за успешно завършване на Erasmus+ Blended Intensive Programme (BIP)/ Интензивни смесени програми, удостоверяващи тяхното активно участие и придобити 3 ECTS кредита.
Домакин на инициативата бе Ветеринарномедицинският факултет на Тракийски университет, а организатор от страна на факултета – гл. ас. д-р Георги Терзиев. Програмата се реализира в периода 4–15 май 2026 г., като включваше виртуален и присъствен компонент.




