Индустриално инженерство
22/11/2023 2024-10-09 17:50Индустриално инженерство
Описание
Основната цел на обучението по магистърската праграма „Индустриално инженерство” е да подготви висококвалифицирани и широкопрофилни специалисти, със задълбочена научно-теоретична и практическа подготовка в областта на индустриалната техника, машиностроенето, технологиите, електротехниката и електрониката; електромеханичните системи; използването на компютърна техника и технологии при решаване на инженерни задачи, извършване на маркетингови проучвания и управление на индустриални фирми. Магистър-инженерът по „Индустриално инженерство” придобива високоспециализирана теоретична и практическа подготовка в областта на: решаването на сложни конструктивни задачи с използване на съвременни технологии; приложението на компютърни технологии за управление и оптимизация на технологичните процеси в реални производствени условия; мениджмънта на процесите във фирмата и анализ на бизнес стратегиите; внедряването на съвременните ресурсоспестяващи технологии за оптимизация на производствените процеси и минимизиране на разходите в производството и управлението на екипи. Магистър-инженерът придобива умения: да извършва научни изследвания и обработва експериментални резултати; да прилага творчески придобитите знания в науката и практиката; да оптимизира производствените процесии и оценява ефективността им; да взема управленски решения и предприема гъвкави бизнес стратегии с цел рационализиране и оптимизиране на ресурсите в производствения процес и да организира и ръководи работни екипи.
Реализация
Дипломираните магистър-инженери по „Индустриално инженерство” могат да се реализират като: изследователи, научни работници, ръководители на проектантски звена, производствени и търговски фирми; координатори на екипи, изпълняващи интердисциплинарни национални и международни проекти в големи програмни колективи, включващи машинни и електроинженери, програмисти, икономисти, маркетолози, дизайнери и др. специалисти; консултанти към консултантски фирми; конструктори и технолози на общоинженерни технически елементи и системи; специалисти по изграждане, поддържане, сервизно обслужване, експлоатация и ремонт на промишлени съоръжения и системи; по контрол и управление на качеството; материално техническо снабдяване, инженеринг и иновации; технически и управленски специалисти в областта на индустриалното производство, енергетиката, възобновяемите енергийни източници, електропромишлеността, машиностроенето, консултантската и експертната дейност.
Обща информация
Специалност
Съкращение
Професионално направление
Образователно квалификационна степен
Изисквано предходно образование
Форми на обучение
Срок на обучение
Обучаващо звено
Балообразуване
Състезателният бал за магистърските програми от Аграрния, Ветеринарномедицински, Педагогическия, Стопанския факултети, Факултет „Техника и технологии” и за ОКС „Магистър“ по „Здравен мениджмънт“ към Медицински факултет на университета се формира като средно аритметична от средния успех от дипломата за висше образование в ОКС „Бакалавър“ и оценката от държавния изпит.
Такса за кандидатстване
Такса за кандидатстване за учебната 2024/2025 г.
Такса за кандидатстване 60 лв.
От такса за участие в конкурса се освобождават:
а/ лица с трайни увреждания и намалена работоспособност 70 и над 70 на сто – удостоверява се с решение на ТЕЛК;
б/ кръгли сираци до 25-годишна възраст, навършена в годината на кандидатстването – удостоверява се с актове за смъртта на родителите и лична карта на кандидат-студента.
в/ лица, които към момента на навършване на пълнолетие са с предприета мярка за закрила по реда на Закона за закрила на детето – настаняване в приемно семейство, социална услуга от резидентен тип или специализирана институция – удостоверява се със служебна бележка от съответния дом;
г/ военноинвалиди и военнопострадали;
д/ майки (бащи) с три и повече деца – представят се удостоверения за раждане на децата и лична карта на родителя.
Половин такса плащат близнаци, когато и двамата кандидатстват в ТрУ – представят се удостоверения за раждане.
График за кандидатстване
Подаване на документи - онлайн, или на място в Тракийски университет - ректорат, или във ФТТ – Ямбол и в бюрата наЦКПИ:
от 02.09.2024 г. до 30.09.2024 г.
- І-во класиране за места, субсидирани от държавата и І-во класиране за обучение срещу заплащане:
на 03.10.2024 г.
- Записване на студенти от І-во класиране:
от 04.10.2024 г. до 09.10.2024 г.
- ІІ-ро класиране за места, субсидирани от държавата и ІІ-ро класиране за обучение срещу заплащане:
на 10.10.2024 г.
- Записване на студенти от ІІ-ро класиране:
от 11.10.2024 г. до 15.10.2024 г.
Такси за обучение
- Годишни такси за обучение в ОКС „магистър“ на студенти през учебната 2024 – 2025 г. – държавна поръчка
- Годишни такси за обучение в ОКС „магистър“ на студенти през учебната 2024 – 2025 г. – платено обучение
- Освободени от такси за обучение през учебната 2024 – 2025 г.
- Освободени от такси по профeсионални направления през учебната 2024 – 2025 г.
- Банкови сметки на звената на Тракийски университет – Стара Загора, по които се заплащат такси
Учебен график
График на учебния процес за учебната 2024/2025 г. зимен семестър:
Едногодишен и втора година на двугодишен курс на обучение
Първа година на двугодишен курс на обучение от НЕтехнически специалности
Първа година на двугодишен курс на обучение от технически специалности
Изпитни сесии
ЛЯТНА изпитна сесия на учебната 2022/2023 г. Едногодишен курс на обучение или Втора година на двугодишен курс на обучение
ПОПРАВИТЕЛНИ ИЗПИТИ
Едногодишен курс на обучение или Втора година на двугодишен курс на обучениеГРАФИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА ЛИКВИДАЦИОННА СЕСИЯ ОКС „МАГИСТЪР“, РЕДОВНО ОБУЧЕНИЕ НА УЧЕБНАТА 2022 Г./2023 Г. (от 28.08.2023 г. до 10.09.2023 г.)